Zazwyczaj nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale każdego dnia mamy do czynienia z dużą ilością etykiet. Nanoszone są bowiem na torebki z zakupami, paczki na poczcie czy przesyłki kurierskie. Znane i cenione etykiety Emerson też z pewnością choćby kilka razy wpadły nam w ręce. Jakie wyróżniamy rodzaje etykiet?

Czym są etykiety? Etykiety Emerson

Etykieta samoprzylepna często nazywana jest po prostu nalepkę. Najpopularniejsze są białe etykiety papierowe. Dysponując drukarką, możemy zadrukować je w dowolny sposób, dodając nazwę produktu, znak graficzny czy kod kreskowy, a ograniczeniem jest tylko technologia zadruku. Najczęściej spotykaną technologią drukowania jest zadruk termiczny lub termotransferowy – umożliwia zadruk w dwóch kolorach. Etykiety (np. etykiety Emerson) mogą być zadrukowane kolorowym znakiem graficznym, ale wymaga to zastosowania technologii offsetowej i przygotowania układu graficznego na etapie produkcji etykiet. Przygotowany materiał może zostać następnie zadrukowany w dowolny sposób. W każdej etykiecie samoprzylepnej musi być warstwa kleju, który umożliwia jej przyklejenie do podłoża. Wystarczy oderwać etykietę i oznakować. Najczęściej spotykane etykiety wykonane są z papieru (matowego, półbłyszczącego, błyszczącego) lub papieru termicznego. Dostępne są także etykiety z tworzyw sztucznych, które są bardziej odporne na ścieranie i warunki atmosferyczne. Wśród etykiet możemy wyróżnić również przywieszki kartonowe, czyli specjalnie wycięte kartoniki, które można mocować do różnych elementów. Etykietami są także nylonowe lub poliestrowe wszywki do ubrań, które mogą pełnić rolę metek.

Cechy etykiet Emerson

Firma Emerson to jeden z największych w Europie producentów formularzy i druków specjalistycznych. Dzięki innowacyjnym technologiom oraz wielofunkcyjnemu parkowi maszynowemu, pracownicy mogą stworzyć produkty o dowolnych kształtach i wykonane z różnych surowców. Kurierskie etykiety Emerson mogą występować jako proste etykiety do druku termicznego lub dedykowane zestawy samoprzylepne. Wśród proponowanych przez firmę produktów znajdziemy również etykiety linerless, w których jedna warstwa etykiety jest jednocześnie etykietą i nośnikiem etykiet. Jest to odwijana z roli ciągła wstęga podobna do taśmy samoprzylepnej. Etykieta linerless jest coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem stosowanym w wagach i drukarkach w logistyce. Reklamowe etykiety Emerson są przeznaczone dla marketingu i mogą mieć dowolną formę, kształt i kolor. W ofercie są również etykiety stosowane na produktach chemicznych. Muszą one odznaczać się wyższą przyczepnością, odpornością na tłuszcze czy wilgoć.

Etykiety to produkty, którymi się otaczamy, a o których istnieniu często po prostu zapominamy. Jeśli prowadzimy firmę czy sklep i samoprzylepne oznaczenia są nam potrzebne, wybierzmy piękne i doskonale wykonane etykiety Emerson.