Coraz więcej rzeczy kupujemy przez internet. Sklepy online oferują wysyłkę za pośrednictwem poczty, do tzw. paczkomatów lub wysyłkę paczki kurierem. Ważne jest, że takie paczki są rejestrowane, co oznacza, że możliwe jest śledzenie przesyłek, czyli możemy sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się nasze zamówienie.

Wysyłka paczki kurierem. Co jest najważniejsze? Czy możliwość śledzenia przesyłek ma znaczenie?

Jednym z najważniejszych czynników przy wyborze firmy kurierskiej jest przede wszystkim realizacja zamówienia. Lepiej zapłacić więcej, ale mieć pewność, że paczka zostanie dostarczona w dobrym stanie i bez opóźnień. Decydując się na wysyłkę paczki kurierem, zwróćmy uwagę na kilka podstawowych spraw. Przede wszystkim, wybierzmy firmę, która ma dużo placówek i wielu pracowników. Dzięki temu mamy pewność, że dostarczy każdą przesyłkę na czas. Możliwość śledzenia przesyłek na pewno nie zadowoli klientów, gdy okaże się, że paczka jest przetrzymywana lub, co gorsza, widnieje informacja, że jest dostarczona, a odbiorca jej nie ma.

Na czym polega usługa śledzenia przesyłek?

Przesyłki kurierskie jako jedyne spełniają trzy podstawowe wymagania klientów sklepów online dotyczących dostawy – są szybkie, tanie i bezpieczne. Dostawa jest zazwyczaj na drugi dzień od nadania. Przesyłki kurierskie bezpieczne, ale tylko wówczas, gdy korzystamy z najlepszych firm kurierskich mających przynajmniej 20% udziału na polskim rynku usług kurierskich. Bardzo ważna jest możliwość śledzenia przesyłek. Kiedy kupimy coś przez internet, a nadawca wyśle paczkę, poda nam kod, który będziemy mogli wpisać do specjalnego formularza na stronie internetowej firmy kurierskiej. Dzięki temu będziemy wiedzieć, gdy kurier odbierze paczkę i gdy kolejny przejmie ją, by nam dostarczyć. Firmy kurierskie wprowadzają udogodnienia i teraz można poprosić o numer telefonu kuriera, który przywozi paczkę. Dzięki temu będziemy mogli dokładnie przewidzieć godzinę dostarczenia przesyłki.

Czy na poczcie też jest dostępna usługa śledzenia przesyłek?

Listonosze i kurierzy poczty docierają w każdy zakątek Polski, a wiele osób ma zaufanie do tej firmy. Oddziałów poczty są tysiące, dzięki czemu większość kupujących ma dość blisko do najbliższej placówki. Profesjonalni sprzedawcy najczęściej korzystają z usługi Pocztex Kurier48. Jest to usługa pocztowa skierowana do firm. Paczki są dostarczane w ciągu w 2 dni roboczych, jednak zdecydowanie częściej jest to 1 dzień. W ramach usługi odbiorca przesyłki dostaje SMS informacyjny, w którym podana jest informacja o numerze paczki. Dzięki temu możliwe jest śledzenie przesyłek w podobny sposób, jak jest to w przypadku firm kurierskich.

Planując wysyłkę paczki kurierem wybierzmy usługodawcę, który pracuje szybko i sprawnie. Dzięki temu zapłacimy za dobrą jakość, a odbiorca będzie zadowolony, gdy będzie miał możliwość śledzenia przesyłek, a te dotrą w dobrym stanie.