W przypadku każdej firmy programy komputerowe, usprawniające działanie firmy oraz obsługiwanie klientów, są jak najbardziej pożądane. Najbardziej zaś, jeśli jednocześnie jeden program jest w stanie zająć się kwestiami tak sprzedażowymi, jak i magazynowymi. To właśnie dzięki takim programom w firmach panuje ład i porządek, a stan magazynowy jest aktualizowany na bieżąco – wraz z wystawianymi kolejnymi dowodami sprzedaży.

Po co zajmować się tym, co może zrobić program

Własna działalność, szczególnie ta nakierowana na sprzedaż, wymaga ogromnej i szerokiej wiedzy w różnych dziedzinach. Zakładając w zasadzie dowolną działalność gospodarczą trzeba mieć świadomość, że obecnie niekoniecznie trzeba wszystkimi kwestiami zajmować się samodzielnie. Istnieją programy, które zajmą się kwestiami pracowników, kadr oraz naliczania wynagrodzeń, są również takie, których zadaniem będzie pilnowanie stanu magazynowego. Poniżej lista najlepszych programów handlowo-magazynowych.

TGSoft

To jeden z popularniejszych programów handlowo-magazynowych, wspierających proces sprzedaży. Za jego pomocą można zafakturować dowolne towary, można również tworzyć najróżniejsze zestawienia sprzedażowe, potrzebne do kampanii marketingowych o tworzenia nowych strategii biznesowych. Co więcej, kontroluje płatności oraz zobowiązania zaciągnięte przez firmę oraz regularność spłat, umożliwia podłączenie do drukarki fiskalnej, jest w stanie również stworzyć raport kasowy. Za jego pomocą stworzyć można też faktury pro-forma czy korekty istniejących dokumentów. Ów program handlowo-magazynowy jest szczególnie polecany osobom, które dopiero zaczynają przygodę ze swoją działalnością – program chociaż niezbyt rozbudowany, jest jednak zupełnie darmowy.

FIT Faktura

Z pomocą tego programu również  możliwe jest zarządzanie sprzedażą oraz stanem magazynowym. W opcjach programu można znaleźć możliwość wystawienia faktury sprzedażowej, zakupu, czy pro-formy. Program handlowo-magazynowy FIT Faktura pozwala również na ewidencjonowanie VAT-u, tworzenie kartotek na potrzeby firmy, może również współpracować z drukarkami fiskalnymi, tworzy niezbędne i wskazane dokładnie raporty i zestawienia. Szczególnie pomocna jest tu funkcja odnotowywania zwrotów czy korygowania faktur zakupowych. W grupach cenowych można dodatkowo znaleźć i samodzielnie definiować własne poziomy rabatów, przeznaczone dla konkretnych grup towarów. W rozbudowanej wersji programu handlowo-magazynowego możliwe jest dodatkowo tworzenie cenników czy etykiet, a także adresowanie kopert. Dodatkowo znaleźć można w nim podstawowe funkcje bazy CRM.

WF-Mag

Ten uniwersalny program handlowo-magazynowy przyda się w niejednej firmie różnej wielkości, najczęściej jednak stosowany jest w zakładach produkcyjnych, handlowych oraz usługowych. Poza standardowymi opcjami sprzedażowymi w programie można znaleźć moduł odpowiedzialny za prowadzenie magazynu czy tworzenie kartotek. Płatności i rozliczenia możliwe są do dokonywania również w obcych walutach.