Firma już założona, lokal biurowy wynajęty, meble zamontowane, komputery podłączone – wystarczy usiąść i pracować. Na pewno Okazuje się, że nie da się poprowadzić biura bez dziesiątek akcesoriów – długopisów, dziurkaczy, notesów, pieczątek, papieru, segregatorów… kto by się spodziewał, że jest tego aż tyle? Zobacz, jakie artykuły będą Ci koniecznie potrzebne do prowadzenia biura.

Papier w biurze

Mimo że obecnie większość dokumentów, np. faktury, można wystawiać wyłącznie w formie elektronicznej, to jednak nadal nie da się obejść bez starego dobrego papieru. Wydrukujesz na nim nie tylko dokumenty takie jak faktury, umowy czy rachunki, ale też tabele, w których będziesz chociażby prowadzić listę obecności pracowników. Nie obędzie się więc bez kilku ryz papieru, który zawsze musi być w zasięgu ręki.

Do tej kategorii zaliczają się też wszelkiego rodzaju notesy, notesiki i karteczki samoprzylepne. Możesz pokusić się o firmowe duże notatniki formatu A4 z logotypem i wyrywanymi kartkami – będzie to eleganckie rozwiązanie szczególnie, gdy często przyjmujecie klientów, ale też zwykłe zeszyty, bruliony i bloczki kolorowych kartek, na których zawsze szybko można coś zapisać np. podczas rozmowy telefonicznej.

Nie zapomnijmy też o kopertach w różnych rozmiarach – pole nadawcy można od razu wypełnić stosownym nadrukiem z logotypem i adresem firmy.

Akcesoria i narzędzia

W tej kategorii też znajdzie się cała lista niezbędnych drobiazgów. Będziesz potrzebować dziurkacza, zszywacza (inaczej 5-stronnicowa umowa się rozsypie) i rozkuwacza do zszywek (bo jak zrobisz ksero?), przyda się pojemnik na karteczki czy notesiki i przybornik, w którym umieścisz wszystkie długopisy, ołówki i flamastry. Przyda się też stara dobra linijka lub ekierka, żeby estetycznie wykreślić coś z listy lub zaznaczyć w tabeli. Nie obejdzie się bez nożyczek, spinaczy i taśmy klejącej, a do zawieszania ważnych informacji jeszcze tablica korkowa i pinezki.  Na wszelki wypadek warto też mieć cały zestaw klipsów biurowych, klej i… śrubokręt – śrubki są dziś wszędzie i o dziwo, zawsze się przyda poręczny krzyżak.

Przechowywanie dokumentów

Państwo nie tylko nakłada na przedsiębiorstwa podatki, ale i obowiązek przechowywania dokumentów przez wiele lat – szczególnie tych pracowniczych i z danymi osobowymi. Dlatego zawsze przydadzą się segregatory, koszulki na dokumenty, pudła archiwizacyjne, teczki – wiązane i na gumkę, tzw. wąsy – do zapinania na nich dziurkowanych dokumentów. Jeśli wszystkie te elementy są w widocznych dla klientów miejscach lub czasem podróżują poza siedzibę firmy, można zdecydować się na zamówienie specjalnych teczek z logo firmy lub firmowych naklejek do oznakowywania przedmiotów – będzie to estetyczne i bezpieczne rozwiązanie.

Cały wymieniony wyżej zestaw to absolutne minimum i jak to zwykle bywa, jeśli zrezygnujesz z zakupu któregokolwiek z nich, to będą Ci natychmiast niezbędne. Lepiej więc nie ryzykować i zrobić porządny zapas biurowych produktów, akcesoriów i papieru.