W czołówce kierunków, po których – zdaniem niezależnych ekspertów – najłatwiej jest znaleźć dobrze płatną pracę jest informatyka. Studia te są gwarantem zatrudnienia w firmach informatycznych, w których nadal brakuje specjalistów. Zobacz, dlaczego warto związać przyszłość z IT.

Informatyka – studia nieograniczonych możliwości

Informatyka to nie tylko kierunek przyszłości, który zapewnia wysokie zarobki i interesujące perspektywy zawodowe, ale również dobry punkt wyjścia dla osób, które tuż po maturze nie są jeszcze pewne, czym chcą się zajmować po otrzymaniu dyplomu. Jako absolwent tych studiów będziesz mógł m.in. projektować oprogramowanie oraz bazy danych, a także pracować przy wdrażaniu aplikacji internetowych. Bez problemu znajdziesz też zatrudnienie w firmach oraz instytucjach, które potrzebują osoby zarządzającej bezpieczeństwem sieci teleinformatycznych lub administratora serwerów. Jeżeli Twoje zainteresowania działaniami z obszaru IT idą w parze ze zdolnościami graficznymi, to możesz również związać swoją przyszłość z tworzeniem animacji w oparciu o obiektowe języki skryptowe. A gdy czujesz w sobie żyłkę przedsiębiorcy, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś jeszcze podczas studiów nawiązywał kontakty biznesowe, a po opuszczeniu murów uczelni założył własną firmę. Pracę po informatyce znajdziesz wszędzie – zarówno w biznesie, jak i administracji samorządowej. Jeżeli staniesz się ekspertem w dziedzinie IT, to będziesz mógł wybrać optymalne miejsce zatrudnienia spośród wielu konkurencyjnych ofert.

Ciekawe specjalności

Jak widzisz, nie bez powodu mówi się, że kierunkiem przyszłości jest właśnie informatyka. Studia te oferują nie tylko kompleksową wiedzę, ale również interesujące specjalizacje, które niejednokrotnie mają charakter interdyscyplinarny. Jako student informatyki będziesz mógł na przykład wyspecjalizować się w social media, dzięki czemu zyskasz przygotowanie do pracy w agencjach marketingowych i działach public relations. Jeżeli jesteś zapalonym graczem i chcesz w przyszłości założyć firmę konkurującą z największymi gigantami w branży gier, wybierz koniecznie specjalność, w ramach której nauczysz się projektowania oraz implementacji aplikacji. Oprócz realizowania swojego hobby, które może się przełożyć na świetne zarobki, zyskasz kwalifikacje do prowadzenia projektów informatycznych także w dziedzinie logistyki, zarządzania przedsiębiorstwami oraz elektronicznego handlu i bankowości.

Mnóstwo możliwości rozwoju, dobre perspektywy znalezienia pracy oraz interesujący obszar działań – to wszystko zawiera się w słowie informatyka. Studia na tym kierunku to pasjonujący czas nabywania wiedzy, która w przyszłości zaowocuje warsztatem umożliwiającym zrealizowanie przełomowych projektów, mogących zmienić oblicze IT.